top of page

שלום וברוכים הבאים!

אני אלון עדה, ויצירתיות זה השם השני שלי :)

באתר זה אני "ממסגר" ומציג מגוון של נושאים, ידע ומיומנויות, שלכאורה אין בניהם שום קשר.

אבל זה רק לכאורה.

אני חי את חיי במגוון מסלולים, כשבניהם עוברים כחוט השני היצירתיות, התוכן שאני מכניס והאהבה שלי לעבודה עם אנשים עבור אנשים.

IMG_1442.jpg

אז על איזה מסלולים מדובר?

 

המסלול הראשון שאני נמצא בו כמעט כל ימי חיי הוא המסלול היצירתי-ויזואלי. במסלול זה תמיד חקרתי ומימשתי דרכים חדשות ליצירת אומנות ויזואלית.

החל מילד שגוזר ומדביק קולאז'ים מז'ורנלים צבעוניים שקיבל מחו"ל, או מצייר דברים על מסכי טלויזיה. בהמשך ציור בשמן, אקריליק, פחם, פיסול ועוד.

כשהגרפיקה הממוחשבת התחילה להתפתח, מייד התמסרתי ועסקתי בכל סוגי היצירה - תמונות, אנימציה, וידאו ומשחקים.

המסלול השני שהצטרפתי אליו הוא מסלול האלקטרוניקה. מגמת אלקטרוניקה ומחשבים היתה המגמה הכי יצירתית בזמנים ההם, כך שלפני הצבא השלמתי תואר הנדסאי ושרתתי כקצין טכני. את הקריירה שלי כשכיר עשיתי בחברות העוסקות בתחום האלקטרוניקה, כשבתפקיד האחרון שלי שימשתי כסמנכ"ל תפעול ומכירות של חברה להפצת רכיבי אלקטרוניקה. 

במסלול זה נחשפתי להתפתחות הטכנולוגית במהלך עשרים השנים האחרונות, בעיקר בתחום החומרה האלקטרונית, וכיום אני מלווה חברות כיועץ או מנהל פרוייקטים חיצוני בעולם המורכב מאוד של פיתוח מערכות אלקטרוניות.

Alon Adda - Creative electronics - 30X30 SMALL.png

אל המסלול השלישי הצטרפתי עם סיום לימודי ניהול וכלכלה, והמיקוד שלי בקריירה היה בתחומי מכירות, שיווק, ניהול ותפעול, כשבכל אחד מהתחומים האלו הפעלתי והשתמשתי רבות בחוש היצירתי שלי.

אני בא מתוך תפיסה הוליסטית שנושא המכירות הוא הליבה העיקרית של כל חברה מסחרית שרוצה להצליח ולשגשג, ושניהול כל תחום מכירות באשר הוא, חייב לשלב אלמנטים יצירתיים, מטודולגיים ופסיכולוגיים בשילוב כלל דיסיפלינות החברה.

המסלול הרביעי הוא מסלול הכתיבה. כתיבה תמיד ליוותה אותי בכל דבר בו עסקתי. אני כותב לא רע בעברית ומבחינת ניסיון והתמקצעות כתבתי הרבה ובמגוון מאוד רחב של סוגי כתיבה. החל מכתיבה טכנית/מקצועית, דרך כתיבת מערכי לימוד והדרכה, נהלים, מצגות, מאמרים בתחומים שונים ועד כתיבת סיפורים ופוסטים חריגים באורכם. 

בד"כ וכשמתאים, אני אטבל את הכתיבה גם במעט הומור. הומור הוא חשוב מחדיר את התוכן ללב, אפילו אם מדובר במאמר טכני חמור סבר.

Alon Adda - Artificial intelligence art - 35X50 SMALL.jpg

המסלול החמישי הוא מסלול הבינה המלאכותית היוצרת. את תחום הבינה המלאכותית בכללותו אני מכיר ומלווה מאז שהתחיל להתפתח כבר לפני יותר מעשרים שנה, אבל בשנה האחרונה התפתחות מחוללי הטקסטים והתמונות ושאר יישומי הבינה המלאכותית הזמינים לכל אחד הופכים את הנושא הזה לרוולנטי מתמיד. 

בתחום זה אני פועל בשלושה מובנים, הראשון הוא פשוט יצירה עצמאית אומנותית. השני הוא פרוייקטים בתחום העיצוב והשיווק שבהם אני עושה שימוש רב בכלי בינה מלאכותית בשילוב כלים נוספים.

והדבר השלישי הוא הרצאות, בדגש על היישומים הידידותיים של בינה מלאכותית. לצערי אני נתקל לאחרונה יותר ויותר בהפחדות פופוליסטיות מפני בינה מלאכותית והן מקוממות אותי. אני לא אומר שאין סכנות בהשלכות של בינה מלאכותית, ואני בהחלט נוגע גם בזה בהרצאתי, אבל להפחיד מכל דבר זה קל, ואני מעדיף דווקא "ליידד" את האנשים עם הבינה המלאכותית.

וכאמור, כחוט השני בין כל המסלולים עוברים היצרתיות, התוכן והאנשים.

אני אוהב אנשים ומעריך אנשים (והכוונה היא כמובן לגברים ולנשים), ואני מאמין גדול בעבודת צוות והפרייה הדדית.

עם כל החשיבות לקדמה, שאני הראשון לאמץ ולהעריך, החוליה הכי חשובה בכל ארגון, פרוייקט או יצירה הוא האדם

באתר זה אני משתדל, עם כל המורכבות שבדבר, לתת לכל האמור מעלה ביטוי וייצוג הולם :)

bottom of page